Loading...
WFistki 20192019-03-20T09:24:18+00:00

Gotowe na WF?

Na początek mała powtórka z założeń WF-owych: ma być 👄 edukacyjnie, merytorycznie, praktycznie i rozrywkowo 👄 A wszystko to w przeciągu zaledwie kilkugodzinnego WF-u.

Poznajcie nasze tegoroczne prelegentki.

Joanna Kołaczkowska
Joanna Kołaczkowska
Fenomenalna aktorka kabaretu HRABI podczas WOMEN’S FEST wystąpi z repertuarem muzycznym i kabaretowym pełnym niebanalnej treści o kobietach.

Zaczynała w 1988 roku, w kabarecie Drugi Garnitur. W 1989, kiedy zespół zakończył swoją działalność, Joanna metodą transferu dostała się do powstającego z popiołów kabaretu POTEM. W zespole tym grała do 1999 roku, z powodzeniem wcielając się w role kapturków, królewien (przeważnie brzydkich), dzieweczek i babochłopów. W 2000 roku urodziła dziewczynkę o imieniu Hania, która to jest piękna, mądra i niepodobna do mamusi. Od 2002 roku jest w kabarecie HRABI i tak już zostanie. Pisze, śpiewa, obserwuje. W sposób niepohamowany.

Monika Pyrek
Monika Pyrek
Mistrzyni lekkiej atletyki, królowa skoku o tyczce, zdobywczyni ogromnej ilości medali na mistrzostwach Świata, Europy, Polski i aż 4 Olimpiadach, 69 razy bijąca rekord Polski.

Po zakończeniu kariery sportowej Monika rozpoczęła pracę w Radiu Szczecin, gdzie przez 4 lata prowadziła autorski program „Potyczki Moniki Pyrek”. Obecnie pracuje w Arena Szczecin Operator (zarządca obiektu Netto Arena). Od 2016r. z dużym zaangażowaniem prowadzi Fundację własnego imienia, która tworzy projekty uaktywniające dzieci i młodzież, promujące zdrowy i aktywny tryb życia, tj. Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF, Monika Pyrek Camp oraz wpiera młodych sportowców wspólnie z firmą Netto prowadząc Fundusz Stypendialny Skok w marzenia.

Marta Frej
Marta Frej
Polska malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna. Prezeska zarządu Fundacji Kulturoholizm z siedzibą w Częstochowie. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, w kategorii prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci za twórczość artystyczną zaangażowaną w obronę praw kobiet i równości płci. Współautorka książki „Memy i grafy” z Agnieszką Graff. Autorka ilustracji do książki Anny Kowalczyk Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich.

Jej grafiki podbijają Internet celnie punktując współczesny świat. Nadała memom rangę artystycznego dzieła – w słodko-gorzki sposób dają do myślenia, poruszając ważne dla kobiet tematy. Z Martą Frej porozmawiamy o obrazie kobiet w sztuce, w telewizji, o książce Brakująca połowa dziejów, o naszych kobiecych słabościach, ale przede wszystkim o sile kobiet.

Agnieszka Cegielska
Agnieszka Cegielska
Agnieszka Cegielska oprócz tego, że jest dziennikarką, prezenterką związaną ze stacją TVN, w której prowadzi cykl „Naturalnie”, jest również autorką książki-bestsellera wydanej pod tym samym tytułem. Jako absolwentka studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia i konsultantka medycyny ajurwedyjskiej, prowadzi warsztaty z wykorzystania skarbów natury w naszym życiu w celu poprawienia odporności i samopoczucia. Podczas #WF-u opowie o metodach, ziołach, przyprawach, naparach, które kobiecość wzmacniają i pielęgnują. A że robi to z ogromnym urokiem osobistym i szalenie profesjonalnie, będzie to istna uczta dla naszych uszu i duża dawka wiedzy dla naszych ciał.
Justyna Żejmo
Justyna Żejmo
Nasza kolejna WF-istka to kobieta orkiestra i kobieta rakieta! Justyna Żejmo – trenerka rozwoju osobistego, Coach ACC ICF, Praktyk NLP, Trener POINTS OF YOU™, Psycholog kliniczny w drodze 🙂 Kobieta zafascynowana ludzkim mózgiem – szczególnie jego nieograniczonymi możliwościami. Jest autorką silnie motywującego i wzmacniającego poczucie pewności siebie i własnej wartości warsztatu – TRENING LWICY. Spotkania prowadzi z dużą energią, charyzmą i zawsze z odrobiną poczucia humoru. Jest Pasjonatką swojej pracy.
Kobieta z pasją, Kobieta z siłą, Kobieta ze świadomością, Kobieta z energią, Kobieta kochająca życie, Kobieta kochająca ludzi.
Ewa Kołodziejek
Ewa Kołodziejek
Pani Profesor Ewa Kołodziejek jest profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, nauczycielem akademickim, kierownikiem Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Istotnym obszarem jej aktywności zawodowej jest popularyzacja wiedzy i edukacja językowa Polaków. Organizuje szkolenia i warsztaty z poprawnej polszczyzny. W szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich prowadzi comiesięczne wykłady otwarte zatytułowane „Potyczki z polszczyzną”. Jest też autorką felietonów prasowych z cyklu „Językowa corrida” zamieszczanych od 1991 r. w magazynie „Kuriera Szczecińskiego”, wydanych również w wersji książkowej.
Alicja Długołęck
Alicja Długołęck
Pani doktor Alicja Długołęcka prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i Seksuologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, jest autorką licznych książek i m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach” oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci” i rozdziałów w najnowszej publikacji „#sexed.pl”. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.
Karolina Piotrowska
Karolina Piotrowska
Psycholożka i seksuolożka. Autorka książki „Rozwój seksualny dzieci” i „Błogosławiony Stan Umysłu” oraz programu dla kobiet w ciąży „Cud Narodzin”. Karolina prowadzi gabinet w Szczecinie, w którym pomaga kobietom, mężczyznom i parom w przezwyciężeniu trudności natury psychologicznej i seksuologicznej.

Podczas WF-u, Karolina opowie o tym, w jaki sposób język kształtuje ludzkie postawy wobec ciała i seksualności. Wraz z Karoliną przyjrzymy się temu jak działa narracja wewnętrzna i zewnętrzna, a dzięki temu poznamy odpowiedzi na pytania takie jak: Czy słowa mogą prowadzić do wystąpienia chorób bądź zaburzeń seksualnych? Czy rozmowy z dzieckiem o seksie są potrzebne? Czy partner(ka) rzeczywiście wie, co masz na myśli? I ostatecznie, czy zmieniając słowa można zmienić seksualność? W efekcie dowiemy się czego absolutnie nie mówić, a co ważniejsze, zrozumiemy też, co mówić i powtarzać warto.

#Poćwicz z nami!

W tym roku, podczas Women’s Fest (#WF) skupimy się na ujmowaniu kobiecości właśnie. Na pojęciu kobiecości, seksualności czy sensualności. Jak mówimy, jak pozwalamy by o nas mówiono, jak się wyrażamy, prezentujemy? Jaki obraz kobiety funkcjonuje w sztuce, języku, psychologii? Co stanowi o naszej kobiecości? Jakie atrybuty nam dano, a jakie zabrano? Z moimi gośćmi i wspólnie z Wami, poruszymy powyższe tematy już na marcowym WFie!

Plan lekcji tegotocznej edycji